Çalışmalarımız

Tematik Çocuk Kütüphanesi

02 Mart 2016 Saat: 09:47

Dursunbey Belediyesinin Hizmete açmış olduğu Tematik Çocuk Kütüphanesi, gelişim çağındaki çocukların temel eğitimlerine yardımcı olmak, kişisel becerilerini geliştirmek, kendi özgüvenlerini kazanmalarına yardımcı olmak ve birlikte hareket etme olgusunun aşılanmasına yardımcı olmak için kurulmuş sosyal bir aktivite alanıdır.

Burada kitap okuma ve çocukların derslerini yapma konusunda yardımcı olunması yanında birçok etkinlik sayesinde onların kişisel gelişimlerine öğrenerek ve uygulayarak katkı sağlanması hedeflenmektedir. Buradaki öğrenciler görev yapan personel vasıtasıyla çeşitli etkinliklerde bulunurlar. Kütüphanede bulunan sinevizyon gösterimi sayesinde öğretici film ve eğitim programlarından yararlanırlar.

Emanet kitap uygulaması sayesinde kütüphaneden alacakları herhangi bir kitabı evlerine belirli bir süre içinde götürüp getirebilirler.

Burada yapılan faaliyetler içinde; Satranç eğitimi, Resim yapma, Üç boyutlu kartonlardan proje üretme, Hikaye oluşturma, Kitap okuma, Film izleme, Ödünç kitap verme, Geleneksel oyunları öğrenme etkinlikleri bulunur.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.