Dursunbey

Dursunbey'de Turizm

Suçıktı: Kaynak halinde yeraltından çıkan suyun oluşturduğu eşsiz doğa güzelliğidir. Şehir merkezinin hemen yanında bulunması nedeniyle özellikle yaz aylarında vatandaşlarımız yoğun olarak itibar etmektedir. Bulunduğu alanda bulunan ve doğal güzelliği bozmayan alabalık üretim tesisleri ayrı bir özellik katmaktadır. Suçıktıda akan suyun sesiyle yenen bir yemeğin, içilen çayın tadı bambaşkadır. Bulunduğu alan, çocuk oyun alanları, hediyelik eşya satış noktaları, camii ile daha da zenginleştirilmiştir. Suçıktı ayrıca bir kültür merkezidir de. Her yıl Temmuz ayında düzenlenen ve artık gelenekselleşen “Suçıktı Şiir Akşamları etkinliği” ulusal boyutlara ulaşmıştır. Etkinliğe Türkiye’nin her bölgesinden ünlü şairler iştirak etmektedir.


 

Dağ Turizmi: İlçemiz, Balıkesir’in iç kesimlerinde kaldığından, şehrin gürültüsünden, modernizmin getirdiği betonlaşmadan arınmış bölgelere sahiptir. Özellikle dağ turizmi açısından meraklısına eşsiz mekanlar sunmaktadır. Bölgenin Orman İşletmesine ait piknik ve turizm alanlarında korumaya alınmış hayvanlar ve gezi alanları bulunmaktadır.

Görsel sonucu
 
Mesire ve Piknik yerleri: İlçemizin doğal güzelliklerle iç içe olması nedeniyle şehir merkezine çok yakın yerlere kurulmuş mesire ve piknik alanları mevcuttur. Piknik alanlarına yerel halkımız tarafından yazlık türü doğa ile özdeş yapılaşmalar mevcuttur. Bunlar arasında belli başlı sayabileceğimiz yerler olarak; Pembe Köşk, Meşekent, Çınarlıpınar mesire alanlarını sayabiliriz.
 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.